www.mokyklele.net

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/vhosts/www.mokyklele.net/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56 Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/vhosts/www.mokyklele.net/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Lietuvių liaudies mįslės

SaulėGale lauko
Katilėlis plauko.

(Saulė)

KopūstasMoteraitė vienkojaitė
Šimtą rūbų dėvi.

(Kopūstas)

Dirva be takų,
Pervažiavus - nėr vėžių.

(Ežeras)

Geležinė kumelaitė,
Kanapinė uodegaitė.

(Adata)

Akmens kojos,
Medžio liemuo,
Stiklo akys,
Šiaudų kepurė.

(Namas)

LaikrodisEina be kojų,
Muša be rankų.

(Laikrodis)

Senas senelis sėdi ant stogo
Ir pypkę rūko.

(Kaminas)

Baltos lankos,
Juodos avys,
Kas išmano,
Tas jas gano.

(Raštas)

Mįslių tėvas klane guli.

(Liežuvis)

Ateina ponaitis
Raudona sermėgaite,
-Nuginkit vištas,
Šunų nebijau.

(Sliekas)

VyšniaRaudonas ponaitis,
Pilve akmenaitis.

(Vyšnia)

Penki tvartai
Vieni vartai.

(Pirštinė)

Stovi panytė
Su raudona kepuryte.
Kas pro ją praeina,
Žemai galvą lenkia.

(Žemuogė)

MedisVasarą su kailiniais,
Žiemą ir be marškinių.

(Medis)


Du kartus gimsta,
Vieną kartą miršta.

(Paukštis)

Dvi seslės per kalnelį nesusieina.

(Akys)

Po kokiu medžiu kiškis slepiasi lyjant?

(Po šlapiu)

Kodėl šuo uodegą vizgina?

(Todėl, kad šuo už uodegą stipresnis)

GaidysPlunksninė kepurė,
Raginė burna,
Mėsinė barzda.

(Gaidys)

Pramuši ledą - rasi sidabrą,
pramuši sidabrą - rasi auksą.

(Kiaušinis)

Su saule gimiau,
Su saule miriau;
Saulė kilo - aš mažėjau,
Saulė sviro – aš didėjau.

(Šešėlis)

Ne krūmas, bet su lapais,
Ne marškiniai, bet susiūti,
Ne žmogus,
Bet šnekėti moka.

(Knyga)

 

 

Prisijungimas

Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/vhosts/www.mokyklele.net/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250
Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/vhosts/www.mokyklele.net/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250

Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /var/www/vhosts/www.mokyklele.net/libraries/joomla/utilities/date.php on line 250